Informacja Administratora

Konkurs wiedzy "Uwolnijmy wodną wróżkę"

Zapraszamy przedszkola z Gminy Lipce Reymontowskie do udziału w konkursie ekologicznym "Uwolnijmy wodną wróżkę" Regulamin wysłaliśmy pocztą e-mail oraz umieszczamy na stronie internetowej.

Regulamin konkursu wiedzy "Uwolnijmy wodną wróżkę"

Konkurs został rozstrzygnięty.

Na początku lutego 2021 r. Przedszkole w Lipcach Reymontowskich ogłosiło gminny konkurs wiedzy przyrodniczej o wodzie ph. „Uwolnijmy wodną wróżkę”, w ramach projektu „Przygody wodnej wróżki”, współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Regulamin zobowiązywał nauczycieli do zorganizowania warsztatów dla dzieci w poszczególnych przedszkolach oraz przygotowanie chętnych do udziału w konkursie. Celem konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej, szczególnie tej dotyczącej czystości wód i jej znaczenia dla człowieka. Opiekunka konkursu Katarzyna Długosz – nauczycielka z naszego przedszkola opracowała materiały na podstawie, których w dniu 1 i 3 marca 2021 r. dzieci odpowiadały na pytania. W związku z pandemią nie mogliśmy spotkać się w Przedszkolu w Lipcach Reymontowskich. Jolanta Karalus – dyrektor przedszkola pojechała do Przedszkola w Mszadli i w Drzewcach i z wybranymi nauczycielami z tych przedszkoli przeprowadziła konkurs. Również w przedszkolu w Lipcach wśród 5 i 6 latków został on przeprowadzony. Dzieci przygotowały się wspaniale. Odpowiadały na pytania bardzo ładnie i bardzo trudno było wybrać najlepiej przygotowanych. Jednakże udało nam się to i tak w Przedszkolu w Mszadli były następujące nagrody:

1 miejsce – Weronika Sielgowska

2 miejsce – Mikołaj Ziółczyk

3 miejsce – Maria Polit

W przedszkolu w Drzewcach nagrody otrzymali:

1 miejsce – Mikołaj Bakalarski

2 miejsce – Amelia Krawczyk

3 miejsce – Alicja Marat

W przedszkolu w Lipcach Reymontowskich nagrody otrzymali:

1 miejsce – Mikołaj Krawczyk

2 miejsce – Karolina Jęcz

3 miejsce – Blanka Rogowska

Ponieważ w Przedszkolu w Lipcach Reymontowskich było bardzo dużo chętnych i byli bardzo dobrze przygotowani, poza 3 nagrodzonymi osobami inni również zasługiwali na dodatkowe wyróżnienie, więc Pani dyrektor Przedszkola zdecydowała się na dodatkowe wyróżnienia książkowe. Otrzymali je:

Antoni Stefaniak

Bartosz Kręzel

Jan Szymczak

Mikołaj Maj

Adam Świercz

Helenka Wójcik

Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały nagrody książkowe, wszystkie dzieci za udział otrzymały dyplomy i zakładki . Natomiast przedszkola otrzymały po 3 gry ekologiczne. Serdecznie dziękujemy opiekunom konkursów z poszczególnych przedszkoli Pani Bogusławie Białkowskiej z Mszadli, Pani Lidii Kupisz i Marzenie Białkowskiej z Drzewiec oraz Pani Katarzynie Długosz i Marcie Cendrowicz z Lipiec za zaangażowanie i zachęcenie dzieci do udziału w konkursie oraz przeprowadzenie warsztatów.

Przede wszystkim zaś dziękujemy rodzicom, za tak wspaniałe przygotowanie dzieci do konkursu, za zaangażowanie. Warto dla Państwa dzieci robić konkursy.